Єврокомісія представила проєкт шостого пакету санкцій проти РФ, який передбачає нафтове ембарго, – ЗМІ

04 Травня 2022
Share on social media

Європейська комісія представила державам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, який насамперед передбачає нафтове ембарго.

Про це повідомляє австрійське видання АРА із посиланням на європейських дипломатів, передає «БізнесЦензор».

За їх словами, Єврокомісія надіслала документ членам ЄС у середу ввечері. Він передбачає поступову заборону на імпорт російської нафти упродовж шести-восьми місяців. Винятки мають бути для Угорщини та Словаччини, які сильно залежать від нафти РФ. Їм дозволять продовжувати імпорт до кінця 2023 року.

Нафтове ембарго є основним компонентом шостого пакета санкцій проти Росії. Для ухвалення потрібне одностайне рішення 27 країн ЄС.

На думку дипломатів ЄС, пропозиція Єврокомісії може спровокувати нову суперечку: Чехія та Болгарія також наполягають на винятках, посилаючись на залежність економік від російської нафти.

Угорщина та Словаччина отримують російську нафту південною гілкою нафтопроводу “Дружба”, який також забезпечує сировиною Чехію. За даними уряду, Угорщина імпортує близько 65% своєї нафти з Росії, що більш ніж удвічі перевищує середній показник ЄС – 26%.

Угорщина погрожувала накласти вето на нафтове ембарго, якщо воно обмежить її безпеку постачання. Міністр економіки Словаччини Ріхард Сулік наголосив, що відмова його країни від російської нафти займе кілька років. Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що Берлін підтримає нафтове ембарго. Водночас він попереджає економіку та споживачів на подальше підвищення цін.

Також пропозиція Єврокомісії включає нові санкції проти компаній. Серед них – найбільший російський банк “Сбербанк”, а також два інші банки та телеканали, які розповсюджують дезінформацію про війну в Україні. Банки більше не повинні мати можливості використовувати міжнародну систему фінансових комунікацій SWIFT.

Діячі, відповідальні за російські звірства в таких українських містах, як Буча та Маріуполь, також мають бути внесені до списку осіб та організацій, чиї активи мають бути заморожені.

Останні новини
Ще 5,5 млн на оборону країни
Більшість прибутку від конференції Petroleum Ukraine 2023, а саме 5,5 млн грн, Консалтингова група «А-95» спрямує на підтримку військових
24 Липня 2023
«Гештальт Груп»: 10 років з Petroleum Ukraine!
Страхова компанія «Гештальт Груп» виступить страховим партнером міжнародної конференції Petroleum Ukraine 2023, яка відбудеться у Варшаві...
16 Червня 2023
Слідкуйте за оновленнями програми і дізнавайтеся новини першими!